Apple, USB-C’li iPhone 15’i Duyurdu, Ön Siparişler Cuma Başlıyor.

Apple jam-packed livestream düzenledi ve iPhone 15 ve iPhone 15 Pro’yu tanıttı. Yeni iPhone’ların daha iyi ekranlara, daha hızlı işlemcilere ve bir dizi yenilenmiş tasarım değişikliğine sahip olduğunu tahmin edebilirsiniz. En dikkat çekici olarak, tüm iPhone 15 modelleri Apple’ın Lightning portlarını USB-C’ye terk edecek. iPhone 15 Pro ile Apple, konsol ve PC’de bulmayı normalde beklediğiniz birçok AAA oyun için yerel olarak destek sunarak oyun odaklı çalışmasını sürdürüyor, bunlar arasında Resident Evil 4 remake, Resident Evil Village ve Assassin’s Creed Mirage bulunuyor. iPhone 15’in yanı sıra, Apple ayrıca, ikonik akıllı saate dikkate değer iyileştirmeler sunan yeni Apple Watch Serisi 9 ve Ultra 2 akıllı saatlerini de tanıttı.

Tüm iPhone 15 modelleri, bu Cuma, 15 Eylül’de doğrudan Apple’dan ve belirli perakendecilerden ön sipariş ile satın alınabilecek. Yeni telefonu elinize geçirmek için uzun süre beklemek zorunda kalmayacaksınız, çünkü iPhone 15, 22 Eylül’de piyasaya sürülmesi planlanıyor.

İşte iPhone 15 ve Apple Watch ön siparişleri hakkında bilmeniz gerekenler, elde edilebilecek tüm modeller ve onlara ne zaman sahip olabileceğiniz.

iPhone 15 – 799 ABD doları+ fiyatıyla başlıyor ve 22 Eylül’de piyasaya sürülüyor. Aynı gün piyasaya çıkacak olan iPhone 15 Plus, 899 ABD doları+ fiyatına sahip olacak. Ayrıca, iPhone 11 veya daha yeni bir iPhone ile ticaret yaparken 800 ABD dolarına kadar indirim alabilirsiniz, bu da en son modeli güncellemenin şaşırtıcı derecede uygun bir şekilde yapılabilmesi demektir.

iPhone 15 Pro – 999 ABD doları+ fiyatından başlıyor ve 22 Eylül’de piyasaya sürülüyor. Pro Max ise 1,199 ABD doları+ fiyatına sahip olacak. iPhone 11 Pro veya daha yeni bir iPhone ile ticaret yaparken 1,000 ABD dolarına kadar indirim alabilirsiniz.

Apple Watch Serisi 9 – S9 çipi ile geliştirilmiş performansa sahip olan Apple Watch Serisi 9, dış tasarım olarak çıkış yapacak olan Serisi 8’e benziyor. Bunlar arasında kare bir ekran, dönebilen kuron ve değiştirilebilir saat kayışları bulunuyor. Diğer özellikler arasında iPhone’unuzu bulma, HomePod önerilerini görme ve dış mekanlarda görüntülemek için harika olan 2,000 nit ekran yer alıyor.

Apple Watch Serisi 9’un en büyük eklemelerinden biri, baş parmağınızı baş parmağınızla birleştirerek çeşitli eylemler gerçekleştirmenize olanak tanıyan Double Tap özelliğidir (örneğin bir aramayı yanıtlama veya müziğinizi duraklatma). Bu, ilginç bir özellik ve geliştiricilerin yeni jesti nasıl kullanacağını görmek ilginç olacak.

Apple Watch Serisi 9, 399 ABD doları fiyatına sahip ve 22 Eylül’de piyasaya sürülecek. Yeni nesil Apple Watch SE ise 249 ABD doları karşılığında satın alınabilecek.

Apple Watch Ultra 2 – Serisi 9’un tüm harika özelliklerini daha iyi bir pil ömrü ve dayanıklılıkla birleştiren Apple Watch Ultra 2, ekranını 3,000 nit’e kadar artırarak tüm zamanların en parlak Apple Watch ekranı haline getiriyor. Bunun yanı sıra düşük güç modunda kullanım için 72 saate kadar kullanım süresi, titanyum çerçeve ve Serisi 9’da bulunan Double Tap jestini destekleme gibi özelliklere sahip olacaksınız.

Apple Watch Ultra 2, 799 ABD doları fiyatına sahip olacak ve 22 Eylül’de piyasaya sürülecek.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Xbox, PS5’e eşleşmek için fiyatları artırmadı.

Microsoft, PlayStation 5 konsollarının fiyatını arttırmasına tepki olarak, rekabetçi kalmak için Xbox Series X|S’in fiyatını …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com