Baldur’s Gate 3 DLC Geri Alınamaz – Yönetmen

Baldur'un Kapısı 3_03

Baldur’un Kapısı 3 yönetmeni Swen Vincke, oyun için DLC (eklenti içeriği) fikirlerini bulmak kesinlikle bir zorluk olduğunu ancak stüdyonun bu olasılığı tamamen dışlamadığını açıkladı. Vincke, resmi Dungeons & Dragons YouTube kanalında verdiği röportajda DLC’nin “imkansız olmadığını” ancak “çok zor” olduğunu belirtti.

“Evet, [eklenti içeriğinde] farklı şeyler yapabilirsiniz, bu yüzden bunun oyunun sonunda olması gerekmeyebilir,” Vincke, Baldur’un Kapısı 3 için son oyun odaklı bir eklenti yapmanın çok zor olacağına işaret ederek dedi. “Bunu farklı şekillerde yapabileceğiniz farklı yollar var.”

Röportajda, Vincke ayrıca Baldur’un Kapısı 3‘ün gelişimiyle ilgili diğer yönler hakkında da konuştu. Geliştirici Larian’ın oyundaki seviye sınırlamasını 12 olarak tutmaya karar verdiğini çünkü 12. seviyenin sonrasında oyuncuların kazandığı gücün büyüklüğünün eksponansiyel olarak arttığını ve hikayenin etkilerinin geniş bir ölçüde ayarlanması gerekeceğini belirtti.

Vincke daha önce Baldur’un Kapısı 3‘e bir eklenti oluşturmanın potansiyel zorlukları hakkında konuşmuştu, özellikle oyundaki güç ölçeğinin nasıl çalıştığı konusunda. Baldur’un Kapısı 3‘ün bir seviye sınırı olan 12’ye sahip olduğunu ve bu seviyelerin karakterlerin güçlenmesi için yeterli olduğunu belirten Vincke, herhangi bir kampanya sonrası eklentinin çok fazla güç ölçeği içereceğini vurguladı.

Baldur’un Kapısı 3 PC ve PS5’de mevcut olup Xbox Serisi X/S versiyonu şu anda geliştirilmektedir. Daha fazla detay için PC versiyonu incelememizi ve PS5 çıkışını inceleyebilirsiniz.


Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Ace Avukat üçlemesi 25 Ocak 2024’te vizyona girecek

2024 başlarındaki yayın dönemi daha da yoğun olacak. Apollo Justice: As Avukat üçlemesi Oyunun 24 …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com