“Dying Light 2 Geliştiricisi, Mikro İşlemcilere Gelen Tepkilere Yanıt Veriyor”

Techland’ın son oyunu Dying Light 2 Stay Human için en son güncelleme geçtiğimiz hafta yayınlandı ve Prologue bölümünü atlamak ve Payday 2 ile ortak etkinlik gibi birçok yeni özellik sundu. Ayrıca oyunda doğrudan oyun içi paketler satın alma imkanı sunan Dying Light Points eklendi. Oyunculara ücretsiz olarak 500 DL Points verilmesine rağmen, birkaç paketin 550 Points’e mal olduğu ortaya çıktı.

Gerçek para olarak, 500 Points için 5 dolar harcamanız gerekiyor, bu da çok az ve 1.100 Points için 10 dolar harcamanız gerekiyor. Oyuncular bu tür taktikleri genel olarak beğenmese de, mikro işlemlerin eklenmesini de beğenmedikleri için oyun Steam üzerinde eleştirilerin hedefi haline geldi.

Techland, Twitter üzerinden tepkilere cevap verdi ve “Her zamanki gibi geri bildirimlerinizi topluyor ve endişelerinizi duyuyoruz. Bu konudan kaynaklanan büyük bir kısmın paketlerin fiyatlandırması ve kalan DL Points’e yönelik çok fazla hayal kırıklığı olduğunu anladık” dedi.

“Sorunu çözmek için, topluluk tarafından önerilen birkaç çözüm üzerinde çalışmaya başladık. Örneğin, mevcut paketlerden bireysel öğeleri satın alma seçeneği eklemek mekaniğini gözden geçiriyoruz. Bu sayede herhangi bir fazla DL Points’iniz varsa, bunları farklı paketlere harcayabilirsiniz. Neden bir tavuk kılığında Michonne’nin Katanası’nı kullanmayasınız? Ancak bu hemen gerçekleşmeyecek, çünkü sistemi yeniden düzenlemek için geliştiricilerin biraz zamanına ihtiyacı olacak” şeklinde devam etti.

Ayrıca oyunda 500 Points’ten daha az mal olan “birkaç paket” olduğunu da hatırlattı. Bu arada, hafta sonu boyunca geri bildirimleri toplamaya ve tasarımcı Tymon Smektała ile AMA’ya (Ask Me Anything) katılmaya devam edecek.

Dying Light 2 Stay Human, Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5 ve PC için mevcut. Dying Light Points ile ilgili güncellemeler için takipte kalın.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Alan Wake 2’nin kamera arkası videosu, ses tasarımı ile müzik arasındaki çizginin bulanıklaştırılmasını tartışıyor

Remedy Entertainment, hazırlık aşamasında bir dizi kamera arkası videosu yayınladı. Alan Wake 2’ler Oyunun çeşitli …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com