“Mortal Kombat 1 – Oyuncuların Deneyimlemek için Sabırsızlandığı 15 Şey” (70 karakter)

Mortal Kombat 1, Xbox Series X/S, PS5, PC ve Nintendo Switch için 19 Eylül’de piyasaya sürülüyor. Birkaç ay önce duyurulduğuna inanmak zor, özellikle bu kadar çok söylenti çıktıktan sonra, ancak NetherRealm’in dövüş oyunu harika görünüyor. Franchise için temiz bir başlangıç olarak, pek çok şeyi bildiğimiz şekilde değiştirirken benzersiz küçük dönemeçler ekliyor. Sunum şimdiye kadar sağlam görünüyor, ancak yeni özellikler ve oyun modları da çok çekici görünüyor. İşte Mortal Kombat 1’de başlatıldığında ve hatta sonra yapmak için sabırsızlanacağımız 15 şey.

Öncelikle, hikaye. Mortal Kombat 1 dünyasında çok şey değişti, bu yüzden bir tür ayarlama gerekiyor. Neden Kuai Liang şimdi Scorpion oldu? Hanzo Hisashi ne oldu? Lin Kuei’nin motivasyonları neler? Mortal Kombat nasıl çalışıyor, özellikle Liu Kang’in yeni çağın ne kadar barışçıl olduğunu övdüğünde? Mortal Kombat 11’de hangi karakterler nasıl hayatta kaldı ve motivasyonları neler? Her şeyin nasıl değiştiğini görmek zaten ilgi çekici.

Elbette, her bir karakterin nasıl oynandığını görmek de güzel olacak. Raiden’ın şimşek güçleri olmasına rağmen, oynama stili önemli ölçüde farklıdır. General Shao, aka Shao Kahn, unvanını almadan önce bir savaş balta kullanıyor ve Tanya, Li Mei, Havik, Kenshi, Reptile ve Ashrah gibi dönüş yapan karakterlerin de bu kadar farklı olmaları heyecan verici.

Yeni kombinasyonları keşfetmek ve denemek

Mortal Kombat 11’in bazı hataları vardı, ancak belki de en ciddi olanları dövüşle ilgiliydi. Bazılarına göre yeterince hızlı değildi, bazıları ise “erken çözülmüş” olarak gördü. En azından Mortal Kombat 1, daha az kısıtlama ile bazı çekici yeni diziler sunuyor, daha hızlı hareket hızı ve hava komboları var. Dengenin nasıl olacağı zaman gösterecek, ancak şu anda, karakter çeşitliliği eksikliğiyle bile mekanik olarak ilginç görünüyor.

Kameo Fighters

Bunun bir parçası, yeni Kameo Fighters sayesinde. Onlar yardımcı olarak hizmet eder, ancak özel durumlar için benzersiz hareket setlerine sahiptirler, örneğin kombolardan kaçma veya projektil itme gibi durumlar. Onlar ayrıca bir geri dönüş süresine sahiptir, bu yüzden onları kullanmak için doğru anları seçmelisiniz. Elbette, Sonya, Jax, Frost, Cyrax ve diğer birçok karakterin klasik kıyafetlerinde geri dönmeleri de güzel (çok fazla oynanabilir olmasalar da).

Fatality ve Brutality

Fatalities olmadan Mortal Kombat, Mortal Kombat olmaz ve bir şekilde, Mortal Kombat 1 bunları 11’e kadar artırıyor. Li Mei’nin rakibinin kafasını bir havai fişek gösterisine çevirdiğini, Johnny Cage’in iğrenç selfie’ler çektiğini ve Liu Kang’in rakibini siyah bir deliğe gönderdiğini görebilirsiniz. Brutality’lerin aniden şok edici öldürülmeler için geri dönmesi de harika.

Kameo Fighter Fatalities

Ancak bu kadar değil, Kameo Fighters’ın da Fatalities’leri var. Birçoğu, Sonya’nın Ölüm Öpücüğü, Kano’nun Kalp Koparıcısı ve hatta Jax’in salaklara basması (büyüyerek, ki bu harika) gibi klasik karakter Fatalities’lerine atıfta bulunuyor. Nostalji mi? Elbette, ancak oynanabilir kadronun Fatalities’leriyle birlikte, eski ve yeni kombinasyonun mükemmel bir karışımı.

Giriş Diyalogları

Dövüşlerden önceki karşılıklı konuşmalardan hoşlanıyorsanız, iyi haber – Mortal Kombat 1’de geri dönüyorlar ve her zamanki kadar sevimlidirler. Örneğin, Johnny Cage Sub-Zero’yla çarpıştığında, eski temiz bir şekilde ona noob olmadığını bildirir (Bi-Han’ın Noob Saibot olarakki rolüne bir gönderme). Ön sipariş beta’da görülen miktara göre, ana oyunda heyecanla beklenen çok daha fazlası var ve biz hepsi için varız.

Klasik Kulelerde Oynamak

Towers of Time’ın kilidini açma gereksinimleri, Para birimleri, AI dövüşçüleri ve benzeriyle ilgili sorunlarından sonra, Klasik Kulelere sahip olmak güzel. Bir karakter ve Kameo Fighter seçersiniz ve zorluk seviyesi artan bir dizi rakip üzerinden ilerlersiniz. Bu daha fazlası değil mi? NetherRealm’ün söylediğinden daha karmaşık olabilir, ancak şimdilik basitliğiyle güzel.

Quitalities

Quitalities, Mortal Kombat 1’de geri dönüyor ve hala bir rakip aniden bir oturumu terk ettiğinde çevrimiçi maçlarda gerçekleştiriliyor. Öfkeli bir şekilde çıkmanın kötü bir şey olduğunu biliyoruz, her ne kadar hepimiz orada olmuş olsak da, neden bununla eğlenmeyelim? Rakibinizin bir hareketle aniden düşebileceği veya patlayabileceği gerçeği bunu daha da vurgular.

İstilalar

İstilalar, Mortal Kombat 1’deki yeni oyun modudur ve Konquest ve Towers of Time’a benzersiz bir dönüş sunar. Oyuncular, farklı dünyalardan gelen farklı istilacılarla bir tahta oyunu tarzı haritada ilerler ve yeni alanları açarlar. Kurgusu Mortal Kombat ile uyumlu olmasına rağmen, bazı gerçek RPG unsurları ve meydan okumaları, örneğin kurşun cehennemi senaryoları, mükemmel bloke saldırıları ve daha fazlası da ekler, şeyleri sarsar. Towers of Time’dan çok daha çeşitli olduğu hissediliyor.

İstilacılar

İstilalara katılmak, karakterlerin alternatif versiyonlarıyla savaşmayı gerektirir. Şu anda, mevcut dövüşçülerin farklı görünümlü sürümleriyle savaşma sürecini içerir, Kitana veya Geras (sırasıyla Feral Royal veya Ancient Construct olarak görünen) gibi. Bu derilerin kilidini açılabilir hale gelip gelmeyeceği ise henüz görülmüyor, ancak kullandıkları farklı stratejiler ve ortaya çıkan zorluklar konusunda istekliyiz.

Karakterleri Özelleştirme ve Kilidini Açma

İstilalar boyunca karakterleri özelleştirebilir, istatistiklerini artırmak için seviye atlayabilir ve iyileştirme, projektiler ve daha fazlası gibi avantajlar sağlamak için Talismanlar kullanabilirsiniz. Ayrıca çeşitli dükkanlar ve sırlar bulunur, ancak NetherRealm sıkı bir şekilde susuyor. Şimdilik, Mortal Kombat 11’deki kıyafet öğesinin değirmen öğütme olmayacağı, oyuncuların Kurrency, konsept sanatı ve daha fazlasını oynayarak açacağı görünüyor.

Yeni Kıyafetlerin Kilidini Açma

İstilalar aracılığıyla oynamanın başka bir nedeni, kilidini açabileceğiniz harika kostümlerdir. Ön izlemelerde oyunu deneyimleyenler tarafından ortaya çıkarılanlara göre, Kitana, Sub-Zero ve Tanya için ateş temalı kostümler ve Cyrax gibi Kameo Fighters için renk paleti değişiklikleri gibi şeyler bulunur. Ayrıca bazı kostümlerin aksesuarlarla, bireysel paletlerle ve daha fazlasıyla özelleştirilebilir olduğu görünüyor, bu da Mortal Kombat 1’in üzerinde büyük bir yükseltme.

Arcade Kulelerinde Oynamak

Mortal Kombat’ta mini oyunları keyifle oynadığımız hissini uzun zamandır yaşamamışız gibi hissettiriyor ve neyse ki, Mortal Kombat 1 bazı klasikleri geri getiriyor. Doğru zamanlama ile nesneleri (ve beden parçalarını) yok ederek Test Your Might’a katılabilir ve sadece birkaç rakiple savaştığınız Endurance’ı oynayabilirsiniz. Bazı karşılaşmalarda belirli koşulları yerine getirerek tetiklenen Gizli Dövüşler

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Street Fighter 6’da Poison odaklı oyun stili hakkında karakter rehberi detayları

Capcom, Street Fighter 6 için ikinci DLC dövüşçüsü A.K.I.’yı gelecek hafta piyasaya sürecek. Bazı kombolarını …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com