“NES, YouTube’da Diğer Konsollardan Daha Fazla Retro Oyun Yüklentisine Sahne Oluyor”

Bugün ABD’de Ulusal Video Oyunları Günü ve bu fırsatı değerlendirmek için YouTube, platformda retro oyunlara bir göz atıyor. Bu, klasik incelemelerden let’s plays’e kadar her şeyi içeriyor.

YouTube Kültür ve Trendler blogunda yer alan yeni bir yazı, retro oyunla ilgili içeriklerin yıllar içinde platformda nasıl performans gösterdiğine ayrıntılı bir bakış sunuyor. Örneğin, yazıya göre, bu yılın ilk yarısında retro oyunlarla ilgili video miktarı, 2007 yılının aynı dönemine göre 1000 kat daha fazla oldu.

Oyun etkileyicisi Jim Lazarus “Caddicarus” Caddick tarafından sunulan kısa bir video da YouTube’un en popüler retro oyun kanallarını, Gaming Historian, JRPGLife ve daha fazlasını gösteriyor. Blog gönderisi ayrıca retro oyunlar ve YouTube ile ilgili birkaç istatistik sunmaktadır, bunlar şunları içerir:

 • Geçmiş yılın retro oyunları ile ilgili en çok izlenen 100 video arasında çoğunlukla retro oyun konsolları bulunmaktadır.
 • 2007’den bu yana her yıl NES, yüklenen retro oyun içeriğinin çoğunu görmektedir.
 • Şu ana kadar 2023’te retro oyun video izlenmesi açısından en üst beş ülke şunlardır:
  • Amerika Birleşik Devletleri – 370 milyon
  • Japonya – 290 milyon
  • Rusya – 67 milyon
  • Brezilya – 65 milyon
  • Birleşik Krallık – 59 milyon

AVGN’nin arkasındaki Cinemassacre kanalı, 2023’te şimdiye kadar en çok izlenen NES ile ilgili kanaldır. Kanal ayrıca, YouTube platformunda 1 milyondan fazla görüntülenme alan en eski NES ile ilgili videoya sahiptir. Bu video, 7 Kasım 2006’da yüklenen A Nightmare On Elm Street oyununun AVGN incelemesidir.

Burada tartışılan ürünler, editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Eğer sitemizde öne çıkan bir şey satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Xbox, PS5’e eşleşmek için fiyatları artırmadı.

Microsoft, PlayStation 5 konsollarının fiyatını arttırmasına tepki olarak, rekabetçi kalmak için Xbox Series X|S’in fiyatını …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com