“Starfield Tasarımcısı, God of War Yaratıcısından Gelen Sevgiyi Seviyor”

Starfield tasarım direktörü ve yazarı Emil Pagliarulo, Tanrı Savaşı serisi ortak yaratıcısı David Scott Jaffe’nin oyuna yönelik övgü yağmuruna verdiği yanıtta konuştu.

Pagliarulo, Twitter/X üzerinden yaptığı açıklamada, Jaffe’nin Starfield hakkındaki yorumlarının okunmanın “akıl almaz” olduğunu belirtti, özellikle de Jaffe’nin video oyun endüstrisindeki geçmişi göz önüne alındığında. “Hayranların eserini beğenmesi elbette inanılmaz. Özellikle tanıdığınız ve saygı duyduğunuz geliştiricilerin oyununuzla eğlenmesi ise çok daha etkileyici bir seviyedir,” diye belirtti Pagliarulo.

Jaffe, Starfield’ı tüm zamanların en sevdiği tek oyunculu oyunu olarak nitelendirdi ve sosyal medya ve YouTube gönderilerinin büyük bir kısmı oyun üzerine odaklandı. Jaffe ayrıca oyunun en iyi yazılmış video oyunlarından biri olduğunu söyledi.

Jaffe, 1993-2007 yılları arasında Santa Monica Stüdyoları’nda oyun yönetmeni, baş tasarımcı ve yaratıcı yönetmen olarak görev yaptı, Tanrı Savaşı ve Twisted Metal serilerini birlikte yaratmıştı. 2007 yılında Eat Sleep Play’i kurdu ve 2012’de Twisted Metal ve 2017’de Drawn to Death’i piyasaya sürdükten sonra aynı yıl kapatıldı.

Jaffe daha sonra yeni bir stüdyo olan Bartlet Jones Doğaüstü Dedektif Ajansı’nı açtı, ancak şirket 2018’de bir oyun iptal edildikten sonra çoğu geliştirme personelini işten çıkardı.

Starfield, başlangıç gününde 1 milyon eşzamanlı oyuncuya ulaşarak büyük bir başarı elde etti ve 7 Eylül itibarıyla 6 milyon oyuncuya ulaştı.

Burada tartışılan ürünler, editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Eğer sitemizde yer alan bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Xbox, PS5’e eşleşmek için fiyatları artırmadı.

Microsoft, PlayStation 5 konsollarının fiyatını arttırmasına tepki olarak, rekabetçi kalmak için Xbox Series X|S’in fiyatını …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com