Starfield’e Resmi Mod Araçları 2024’te Geliyor

Bethesda Oyun Stüdyoları’nın açık uzay odaklı RPG oyunu Starfield için resmi desteklenen modlama araçlarının gelecek yıl piyasaya sürüleceği açıklandı. Oyun yönetmeni Todd Howard, bir röportajda bu bilgiyi verirken, şu anda binlerce kullanıcı tarafından yapılan Starfield modlarının mevcut olduğunu belirtti. Bununla birlikte, Bethesda’nın mod desteğini sağlamak için çalışmalara devam ettiği ve önümüzdeki yıl bu desteğin resmi olarak sunulacağı ifade edildi.

Bu haberin yayınlanmasına rağmen, Bethesda’nın ilgili stüdyosunda yer alan modlama araçlarının hala geliştirme aşamasında olduğu ve önümüzdeki yıl içerisinde tamamlanacağı bilgisi paylaşıldı. Todd Howard, modların önemli olduğunu ve stüdyonun sorunsuz bir şekilde mod desteği sağlamak için yoğun bir şekilde çalıştığını söyledi.

Daha önceki oyunlarında da olduğu gibi, Bethesda Game Studios’un bu çıkış stratejisi, özellikle Fallout 4 oyununda olduğu gibi, resmi mod desteğinin oyunun piyasaya sürülmesinden bir yıl sonra sunulmasıyla uyumlu görünüyor. Ayrıca Howard, Kasım 2021’de yapılan bir Reddit AMA sırasında Starfield için resmi mod desteğinin ilerleyen zamanlarda sunulacağını da doğruladı. Yani, stüdyo verdiği sözlere sadık kalmaya devam ediyor.

Mod sorularıyla ilgili olarak Howard, “Geçmiş oyunlarımızdaki gibi tam mod desteği planımız var. Modding topluluğumuz bize 20 yıldır eşlik ediyor. Ne yaptıklarını seviyoruz ve umarım daha fazla insan bunu bir kariyer olarak sürdürür” dedi.

Haberin yayınlanmasının ardından Kotaku, Bethesda’ya konuyla ilgili yorum yapması için başvuruda bulundu.

Starfield, 6 Eylül’de PC ve Xbox konsolları için resmi olarak piyasaya sürüldüğünden beri Bethesda Game Studios ve Microsoft için büyük bir başarı haline geldi. Oyunun Steam’deki aynı anda oyuncu sayısı 330 binden fazlayken, The Elder Scrolls V: Skyrim’ın 287 bin olan rekorunu geçmeyi başardı. Ayrıca oyunun toplamda altı milyon oyuncuya ulaştığı da rapor edildi. Bunlar etkileyici rakamlar olsa da, Starfield Xbox Game Pass aracılığıyla “ücretsiz” olarak sunulduğundan, bu sayıların tam bir resmi yansıtmadığı belirtilmelidir. Yine de Starfield, şu ana kadar oldukça iyi bir performans sergiliyor.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Destiny 2’nin En Vahşi Hafta Sonlarından Birini Yaşadı

Video oyunlarının bozulduğu zaman güzeldir. Aynı zamanda oyuncular için inanılmaz eğlenceli olabilir ve her şeyin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com