Takımınıza Öğretebileceğiniz En İyi Büyüler – 70 karakter

Baldur’s Gate 3, seçenekleriyle birlikte oldukça karışık olabilen ve karakter yapısına, yetenek yüklemelerine ve evet, büyülere kadar uzanan çeşitli olanaklarıyla bunlar için en iyisini belirlemek bile zorlu bir zorluktu. Bu listedeki en iyileri seçerken bile birçok seçeneği daraltmak zorunda kaldım ve eminim ki insanlar bu seçimleri okuyup farklı fikirler sunacaklardır (yorumlarda kendi önerilerinizi yapmaktan çekinmeyin). Ancak kararsızlıkla boğuşuyorsanız ve seviye atladıkça büyüler ve yetenekleri seçerken yanlış seçimler yapıyor olabileceğinizden korkuyorsanız, Faerûn boyunca seyahat ederken cephaneliğinize eklemeye değer birkaç yetenek burada. Minik Tina’nın Harikalar Diyarı’ndaki Will Arnett’in Villainous Dragon Lord’unun En İyi Yanıdır.

Eldritch Blast
Eldritch Blast, Savaşçılar için gitmek ve bayat offensive Cantrip olarak kullanılabilecek bir yetenektir ve sahip olunmaması aptaldır. Güç hasar yeteneği, yüksek menzilli etkili bir ışın ateşler ve seviye atladıkça üç ışın birden ateşleyebilirsiniz. Seviye atladıkça, Savaşçılar ayrıca mükemmel saldırıya bazı ekstra işlevsellik kazandıran Agonizing Blast (hasar artışı) ve Repelling Blast (düşmanları başarılı bir mesafede iten) modifikasyonlarını öğrenebilirler. Bir Savaşçı olarak Repelling Blast’ı yapıma eklemek, oyunumda yaptığım en iyi kararlardan biriydi çünkü uzak mesafedeki düşmanları haritanın kenarına itmemi sağladı. Bir Cantrip olduğu için büyü yuvalarınızla sınırlı değildir, bu yüzden Eldritch Blast’a sahip olmamak ve spam yapmamak aptaldır. Eğer bir Savaşçı değilseniz ancak büyü yapma yeteneğiniz varsa, Eldritch Blast’ı seviye atlayarak öğrenebilirsiniz ve bir kaynak olarak kullanılması% 100’e değerdir.

Türü: Cantrip
Öğrenilebilir: Savaşçı, Büyü Kesici niteliği olan Büyü Kesici Feat

Guidance
Kendi karakteriniz aracılığıyla veya Baldur’s Gate 3’te başlangıçta sahip olduğu Shadowheart aracılığıyla sahip olmadan, bilerek daha fazla başarısız zar atışı yapmak için kendinizi hazırlayın demektir. Guidance, hedefe beceri kontrolünde +1d4 bonus verir ve özellikle diyalog kontrollerinde kullanışlıdır ve eklediğiniz her zar atışında hiçbir şey kaybetmezsiniz. Bu oyunda bir zar atışında başarısız olduğunuzda, bir puanın fark yaratabileceğini bilen herkes için, her başarısızlıkta özlediğiniz bedava bir artırma gibi gelecek olan Guidance’ı eklememek aptaldır.

Türü: Cantrip
Öğrenilebilir: Rahip, Druid, Büyü Kesici Niteliği Olan Savaşçı

Friends
Guidance gibi, Friends da istatistik kontrolleriyle ilgili bazı durumlarda elinizde bulunması gereken iyi bir Cantrip’tir, özellikle diyalogla ilişkili olanlar. Bu size bu kontrollerde bir avantaj sağlar, böylece iki zar atarsınız ve daha yüksek sayı atanı seçersiniz. Bir aptallıktan kurtulmak ve bir istatistik kontrolünde bir güvenlik ağı istemeniz halinde, Friends bazı şanssız atışları geçersiz kılmaya ve bir durumu pürüzsüz bir şekilde konuşmaya yardımcı olacaktır.

Türü: Cantrip
Öğrenilebilir: Ozan, Eldritch Knight alt sınıfına sahip Savaşçı, Arcane Trickster ile Rogue, Büyücü

Counterspell
Baldur’s Gate 3 oynarken, partiye ciddi bir zarar veren güçlü büyü kullanan birçok güçlü büyücüyle karşılaşacaksınız. Ancak, salonda bulunan sihirbazlar için bir reaksiyon yeteneği olan Counterspell, oyunun en güçlü büyülerini bile iptal etmenizi sağlar. En azından 3. seviye bir büyü yuvası gerektirir, ancak bir istatistik kontrolünden geçerseniz daha yüksek seviyeli büyüleri bile karşılayabilir.

Spell Slot kullanan sınırlı bir kaynak olduğu için Counterspell’ı kullanma şansınız olduğunda bir karar vermeniz gerekir. Bir savaş sırasında, size size yol göstermeden gelen birkaç büyülü saldırıya reaksiyon olarak onu kullanıp kullanmamak konusunda sorulacaksınız. Kaybolan büyüleri saymaksızın sadece gerçekten yıkıcı olanları engellemek için onu koruyorsanız, hayat kurtarıcı hamleler yapabilirsiniz.

Türü: Büyü/Reaksiyon
Öğrenilebilir: Sezgi Üstatı, Savaşçı, Büyücü

Bless
Guidance gibi, Bless de partinize belirli zar atışlarında +1d4 bonus verir ve tüm takımınıza etki eder. Bir Büyüdür, bu yüzden bir Büyü Yuvası’na mal olacak, ancak Saldırı Zarlarınızı ve Kurtarma Zarlarınızı etkileyen diğer avantajlar veya güçlendirmelerle birleştirildiğinde, büyük savaşlardan önce dökmenin değerine değer.

Türü: Büyü
Öğrenilebilir: Rahip, Paladın

Korku
Düşmanlarınızın kalplerine korku salmak, bir savaşta üstünlük elde etmenin gerçekten etkili bir yoludur. Korku büyüsü, bir düşmanın yetenek kontrollerinde dezavantaj yaratır ve aynı zamanda haritada serbestçe hareket etme yeteneklerini de ortadan kaldırır. Korkmuş düşmanlar, büyü yapma yeteneğine sahip olan büyücünüzün yakınına daha yakın hareket edemez ve bu da alanı manipüle etmeniz ve alanı ele geçirmeniz için bir açılım sağlar.

Türü: Büyü
Öğrenilebilir: Ozan, Şakacılık veya Hile alt sınıfına sahip Rahip, Gloom Stalker alt sınıfına sahip Ranger, Büyücü

Dergi Bıçakları Bulutu
Cloud of Daggers, Baldur’s Gate 3’teki en iyi alan etkili büyülerden biridir. Diğer bazı büyülere kıyasla etkilenen alanı çok büyük olmasa da, hasar potansiyeli oldukça yüksektir ve uzun bir savaş boyunca savaşçıları büyük hasara uğratma fırsatı sunar. Büyü, bir düşman (veya takım arkadaşı) içinden geçtiğinde ciddi hasar veren bir hançer fırtınası oluşturur. Ve eğer bir sonraki dönemine kadar hâlâ bulutta sıkışırsa, dönen, keskin, uçlu bir hortum tarafından bıçaklanacaklar. Ben birçok savaşta Cloud of Daggers’ı bir dar boğaz veya savaş alanının merkezi bölgesine dökülterek ve düşmanları orada itip çekerek kullanıyordum. Bir Warlock ana karakterim ve Gale’e öğrettim, böylece farklı taraflarda Cloud of Daggers kuruyor ve düşmanları ölüm ikizimizin hortumlarının içine çekiyorduk.

Türü: Büyü
Öğrenilebilir: Ozan, Büyücü

Misty Step/Dimension Door
Kendinizi ve diğerlerini telepor etme yeteneği, sizi kötü bir durumdan kurtarabilir veya çok daha iyi bir duruma getirebilir. Misty Step ve Dimension Door gibi iki büyü, benzer şeyler yapar, ancak hangi birini kullanacağ

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Destiny 2’nin En Vahşi Hafta Sonlarından Birini Yaşadı

Video oyunlarının bozulduğu zaman güzeldir. Aynı zamanda oyuncular için inanılmaz eğlenceli olabilir ve her şeyin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com