Xbox Game Pass Core ile Day One’da sunulan oyunların tam listesini Microsoft doğruladı.

Microsoft, yarın 14 Eylül’de Xbox Game Pass Core ile gelen oyunların tam listesini duyurdu. Xbox Game Pass Core, Xbox Series X ve S ve Xbox One’da oynanabilecek 36 oyun içermektedir ve Xbox Live Gold’un yerini almıştır. Microsoft’un ilk parti geliştiricilerinin oyunları, Bethesda oyunları ve üçüncü taraf başlıklarının karışımı bulunmaktadır. İşte tam liste:

– Among Us
– Astroneer
– Celeste
– Dead Cells
– Descenders
– Dishonored 2
– Doom Eternal Standard Edition
– Fable Anniversary
– Fallout 4
– Fallout 76
– Firewatch
– Forza Horizon 4 Standard Edition
– Gang Beasts
– Gears 5 Game of the Year Edition
– Golf with your Friends
– Grounded
– Halo 5: Guardians
– Halo Wars 2
– Hellblade: Senua’s Sacrifice
– Human Fall Flat
– Inside
– Limbo
– Ori & the Will of the Wisps
– Overcooked! 2
– Payday 2: Crimewave Edition
– Powerwash Simulator
– Psychonauts 2
– Slay the Spire
– Spiritfarer: Farewell Edition
– Stardew Valley
– State of Decay 2: Juggernaut Edition
– Superliminal
– The Elder Scrolls Online
– Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge
– Unpacking
– Vampire Survivors

Game Pass Core, çevrimiçi konsol çok oyunculuğuna, fırsatlara ve indirimlere, ayrıca Free Play Days promosyonuna erişim sağlar. Aylık maliyeti 10 dolar veya yıllık olarak 60 dolardır. Microsoft, Game Pass Core kütüphanesini yılda iki veya üç kez güncelleme planladığını belirtti. Tüm kütüphane diğer Game Pass üyelikleriyle kullanılabilir.

Temmuz’da, Game Pass, orijinal başlangıcından bu yana ilk fiyat artışını yaşadı. Xbox Game Pass aylık olarak 1 dolardan 10,99 dolara yükseldi (Core artık 9,99 dolarlık fiyat etiketini taşıyor). Ultimate aylık olarak 2 dolar artarak 16,99 dolara yükseldi. PC Game Pass aylık 9,99 dolarda kaldı.

Fiyat artışı ve şimdi de Game Pass Core’un piyasaya sürülmesi, Xbox patronu Phil Spencer’ın Game Pass’in büyümesinin yavaşladığını ve satışları tüketebileceğini kabul etmesinden sonra geldi. Game Pass, başlangıcından bu yana büyük bir ilgi görmüş olup, Xbox onu yeni bir dağıtım paradigması olarak öven bir markadır. PlayStation patronu Jim Ryan, yayıncıların bunu sevmediğini iddia etmiştir. Activision Blizzard patronu Bobby Kotick de sevmeyenler arasındadır, bu da Microsoft’un Call of Duty yapım şirketini 69 milyar dolarlık satın almasını mükemmel bir şekilde yerleştirir.

Wesley, IGN için İngiltere Haber Editörüdür. Twitter’da @wyp100 adresinde bulunabilirsiniz. Wesley’e wesley_yinpoole@ign.com adresinden veya gizli olarak wyp100@proton.me adresinden ulaşabilirsiniz.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Diablo 4’yü Görsel Yardım Almadan Tamamlayan İlk Kör Bireyle Tanışın.

Ty “Tyleniphe”, World of Warcraft ve Diablo gibi oyun serileri oynayarak büyüdü. Arkadaşlarıyla domuz kesmekten …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com