Cyberpunk 2077’ye 2.0 Güncellemesiyle Muhteşem Bir RPG Deneyimi Geliyor

2019’da meşhur olan Cyberpunk 2077’in piyasaya sürülmesi, çeşitli platformlarda yaşanan birçok oyun kırılması ve performans sorunuyla karşılanmıştı. Yıllar içinde yapılan birkaç güncellemeyle en kötü sorunlarla karşılaşanlar için oynanabilir ve istikrarlı bir hal alması için kritik sorunlar çözüldü. Ancak Phantom Liberty genişlemesiyle birlikte piyasaya sürülen 2.0 güncellemesi, Cyberpunk 2077’nin oyundaki oynanış temellerinin temel bir şekilde yeniden inşa edilişi…

Eğer orijinal sürümün RPG mekaniğinden etkilenmeyenlerin tarafında olduğunuzda, ilerleme oynayış tarzınızı etkileme ve karakterinizi etkili bir şekilde oluşturma konusunda göreceli olarak etkisiz hissettiren orijinal sürümdeki güncelleme, buna güçlü ve rahat bir cevap. Tamamen beceri ağaçlarını yeniden düzenliyor, cyberware sistemini iyileştiriyor, taşıt savaşına yeni unsurlar ekliyor, polis davranışını değiştiriyor ve bunun üzerine birçok yaşam kalitesini iyileştiriyor. Yeni bir kaydı başlattıktan ve yaklaşık 20 saatini Cyberpunk 2077’nin 2.0 sürümüyle geçirdikten sonra, oynanış açısından artık mükemmel bir RPG olduğunu söylemekten mutluluk duyuyorum.

Cyberpunk 2077’nin yeni ilerleme sistemiyle başlayan bulduğum coşkum. Hâlâ temel niteliklere (Güç, Refleksler, Teknik, Zeka ve Havalılık) puan vermek için kullanabileceğiniz, oynayışınızı etkileyen ve karakterinizi etkili bir şekilde geliştiren ağaçdaki avantajların yanı sıra, birbirinden farklı oynayış tarzları için benzersiz kabiliyetlere sahip pek çok bölmeye sahip güncellenmiş beceri ağacı bulunuyor. Artık bir önceki sürümde yaptığınız gibi yüzdelere dayalı artışlarla seçim yapmak yerine, oyunun derinleştikçe sürekli evrim geçiren bir yetenek seti oluşturmanız gerekiyor.

Örneğin, bıçakları kullanmayı seviyorum, bu yüzden oynayış tarzımı iyileştiren ağaçtaki derin seviyeleri kilitlemek için Havalılık ve Reflekslere yetenek puanlarını harcadım. Bunlar düşmanların üzerinize geri dönen mermilere karşı koyabilme, hava hareketleri yapabilme, eğilirken koşabilme ve ölümcül hızlı bıçak vuruşlarını gerçekleştirme gibi yetenekleri içeriyordu. Bu ağaçlar aracılığıyla, nişancı tüfekleri ve tüfekler için de yararlı yetenekler kazanıyorum, örneğin nişan alırken önemli avantajlar sağlayan Odak ve Ölü Göz yetenekleri. Ve yol boyunca, gizlilik ve saldırıları gizlice gerçekleştirebilmem için kullanışlı yeteneklere de sahip olabiliyorum.

Bu sadece benim RPG’lerde çevik ve becerikli yapılara yatkın olan biri olarak deneyimimle ilgili. Güç, Teknik ve Zeka dallarındaki perklerin neler sunduğuna daha yakından baktığınızda, tercihinize bakılmaksızın ne kadar çok vahşi olasılığın olduğunu görüyorsunuz. Yeni Hack Queue mekaniğini kullanarak hızlıca büyücüklerle düşmanları yıkmak isterseniz, bunu yapabilirsiniz. Ya da en büyük silahlar ve saf dayanıklılıkla düşmanları ezmek isterseniz, buna da izin verir. Cyberpunk 2077, 2.0s güncellemesiyle bu tür yapıları destekliyor ve her nitelik kategorisinin en üst seviyesinde tatmin edici güçlerle ödüllendiriyor.

Karakterinizi yeterince iyi özelleştirdiyseniz, büyük bir çatışma için tek ihtiyacınız güvenilir bir katana.

Bir sonraki yeteneği heyecanla kullanmak için yetenek ve kurban puanlarını harcamayı dört gözle beklemekle meşgul oldum ve perklerin her dalının çeşitli seviyelerini gerçekten inceleyerek birkaç seviye öncesinden birkaç seviye ötesini planladım. Benim için harika bir RPG’nin işareti, seviye atlamaktan heyecan duyduğunuz zamandır ve 2.0 güncellemesi kesinlikle bunu sunuyor.

Yeni cyberware sistemiyle birlikte orijinal sürümdeki ağacın ayrıntılı istatistik avantajlarının birçoğu bulunur. İyileştirilmiş perklerle birlikte, cyberware, oynayış tarzınızı ayarlamak ve tercih ettiğiniz oynayış tarzından en iyi şekilde yararlanmak için kullanabileceğiniz yerdir. Şu anda, çalıntıları satarak mümkün olduğunca çok edinmek için elinizden geleni yapıyorum, böylece sessiz saldırıları ve kafa atışlarını artıran cyberware’ler toplayabiliyorum. Ve karakterime biraz Zeka dağıttığım için, hızlı büyücükleri deniyorum ve cyberware’de farklı büyücükler takabilir, soğuma sürelerini kısaltabilir ve RAM yuvalarını genişletebilirim.

Biraz derinlik var ve zorluklarla baş etmek için cyberware’a aşırı yatırım yapmanın tamamen gerekli olmadığını, ancak Ripperdoc’u ziyaret etmek, sunabileceklerini görmek ve inşa etmen yeteneklerinizi iyileştirmek için iyi para ödemek anlamına geldiğini fark ettim. Ayrıca, zırhın ve çeşitli hasar azaltma stillerinin artık karakterimin giydiklerine değil, cyberware’a bırakıldığı 2.0 güncellemesinde, oyuna etki etmeyen her şeyi giymek de daha iyi bir tema uyumu sağlıyor. Herkesin subdermal zırh veya sertleşmiş deri gibi şeylerle sibernetik olarak değiştirildiği bir dünyada, bu çok daha iyi bir tema uyumu sağlıyor – ki bu da oyunla ilgili sonuçlar olmadan istediğimi giyebileceğim anlamına geliyor.

Oyunun erken aşamalarında bile, etkileyici oyun değiştiren yeteneklere erişim sağlıyorsunuz.

Sokaklarda yaptığınız suçlara polisin tepkisini değiştiren 2.0’ın bir diğer dikkat çeken değiş

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Xbox, PS5’e eşleşmek için fiyatları artırmadı.

Microsoft, PlayStation 5 konsollarının fiyatını arttırmasına tepki olarak, rekabetçi kalmak için Xbox Series X|S’in fiyatını …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com