Final Fantasy 7 Yeniden Doğuş’ta 100 Saatten Fazla İçerik Olacak

Square Enix’nin Final Fantasy VII Rebirth hakkında daha fazla bilgi paylaştı. Final Fantasy VII Remake’nin heyecanla beklenen devam oyunu, 100 saatlik bir oynanış süresine sahip olacak.

Yapımcı Yoshinori Kitase, oyunun sosyal medya sayfalarında bir mektup yazarak “geniş bir dünya haritası”nın da aralarında bulunduğu birçok detayı garanti etti. Ayrıca “özellikle bir sahneyi görmek için can atanın olduğunu” ima ederek orijinal oyunun en ünlü anlarından birine gönderme yaptı.

Yönetmen Naoki Hamaguchi da bu projeyi “bir aşk işi” olarak nitelendirdi ve “özgür keşif”i benimsediğini belirtti. Ayrıca “etkileyici hikayeler, eğlenceli mini oyunlar ve çok daha fazlasını” içereceğini söyledi. State of Play sırasında gösterilen fragmanda, orijinal oyunun tanıdık tarzına sahip bir boks mini oyununu içeren Golden Saucer gösterildi.

Son olarak, yönetmen Tetsuya Nomura “bu başlık için birçok öğenin titizlikle seçildiğini” ve 2020’nin Final Fantasy VII Remake’inden gelen geri bildirimleri de içereceğini belirtti. Ayrıca orijinal oyundan bazı potansiyel değişikliklerden de bahsetti.

PlayStation Blog’da yapılan uzun bir yazıda, Final Fantasy VII Rebirth’ün ekibinin yeni fragmanda gösterilenler hakkında daha fazla ayrıntı verdiği ifade edildi. Röportajda Red XIII, Cait Sith ve Vincent gibi karakterlerin de yer aldığı açıklandı. Ayrıca ekip, partinin genişleyip genişlemediği konusunda ipuçları da verdi.

Hamaguchi, Final Fantasy VII Rebirth’ün, orijinal oyuna kıyasla “çift” miktarda yan içerik içereceğini ve ana görevin bittiği bölgeden sonra dünyanın herhangi bir bölgesine dönülebileceğini söyledi. Her bölge ayrıca kendi chocobo türünü içerecek, ancak Hamaguchi, chocobo yetiştirme mini oyununun bu versiyonda geri dönüp dönmeyeceği konusunda detay vermedi.

Final Fantasy VII Rebirth, save dosyanızı taşımanıza izin vermeyecek. “Final Fantasy VII remake projesinin üçleme olduğunu ve her bir girişin kendi başına bağımsız bir oyun olacağını” belirten Hamaguchi, oyunculara bir önceki oyundan başlayabilmeleri için özel bonuslar sunduklarını açıkladı.

Final Fantasy VII Rebirth, PlayStation 5 için 29 Şubat’ta piyasaya sürülecek.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Diablo 4’yü Görsel Yardım Almadan Tamamlayan İlk Kör Bireyle Tanışın.

Ty “Tyleniphe”, World of Warcraft ve Diablo gibi oyun serileri oynayarak büyüdü. Arkadaşlarıyla domuz kesmekten …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com