Godot Engine ile Oyun Yapmayı Öğrenmek İçin $20’lık Humble Bundle

Unity, indie stüdyoları arasında özellikle popüler olan birçok oyun geliştirme motoruna sahiptir. Bununla birlikte, Unity, oyunun geliştiricileri ve dağıtıcılarından herhangi bir oyuncu oyunu kurduğunda ücret talep eden yeni bir ücretlendirme yapısını planlamaktadır – yani sadece birkaç dolarlık bir oyun satarak Unity binlerce dolara kadar bir miktar ödemek durumunda kalabilir. oyunları aniden viral hale gelir.

Bu değişikliklere yanıt olarak, birçok geliştirici Unity’yi bırakma tehdidinde bulunuyor ve bazı durumlarda mevcut oyunlarını silmeyi bile düşünüyor ve bunun yerine mevcut olan birçok diğer oyun motoruna geçiyor. Bu tür bir alternatif, Halls of Torment ve Cassette Beasts gibi son indie hitlerini yapmak için kullanılan açık kaynaklı bir motor olan Godot’dur. Yeni bir motor öğrenmek zaman alıcı ve genellikle deneyimli geliştiriciler için bile zordur, ancak Godot’un açık kaynaklı yapısı ve daha küçük topluluğu, Unreal veya Unity’ye kıyasla daha zorlanmanıza neden olabilir. Neyse ki, yeni bir Humble Bundle anlaşması, Godot’u öğrenmenize ve ilk 2D ve 3D oyunlarınızı oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Humble’ın The Complete Godot Software Bundle’ı Zenva tarafından oluşturulan 20 kurs ve kaynak paketi içermektedir. Dersler, Godot sürüm 3 ve sürüm 4’e göre tasarlanmış olup, deneyimli geliştiriciler ve tamamen yeni başlayanlar için uygun ve yaratıcı olma arayışındalar. Bazıları genelleştirilmiş oyun tasarım konularını öğretirken, diğerleri belirli türler veya motor fonksiyonları üzerinde odaklanan adımlara sahiptir. Normalde her kurs 50 dolarlık bir maliyetle satılır, ancak bu paketi alarak yüzlerce dolar tasarruf edebilirsiniz.

Paket, üç fiyat seçeneğiyle sunulmaktadır ve Intro to Godot 4 Game Development kursunu içeren 1 dolarlık bir seviyeyle başlar.

Ortalama bağış miktarından daha fazlasını öderseniz – yazının yazıldığı sırada 23.85 dolar – İkinci seviyeyi kilitleyerek Godot 4 intro kursunu, Godot 3 Game Development for Beginners’i ve Humble-exclusive Godot 4 Mini-Projects kursunu içerir ve size önemli fonksiyonlar öğreterek gibi işlevler. UI oluşturma, oyun içi fizik kullanma, çarpışma tespiti vb.

Ancak en üst düzey paketi seçmek isteyeceğinizi düşünüyoruz.

Sadece 25 dolar karşılığında, ek olarak Blender’da modelleme ve animasyon oluşturma konusunda rehberler; Photoshop’ta 2D sanat oluşturma; RPG’ler, platform oyunları, birinci şahıs nişancılar ve diğer türler için yaratma adımları; oyun endüstrisinde yayınlama ve gezinme ile ilgili kaynaklar; ve daha fazlasını içeren 20 ders alırsınız. Bu, sadece 25 dolara 1.000 dolar değerinde Godot kursları almanız anlamına geliyor.

Üstelik, yapılan satışların bir kısmı, kızlara ve genç kadınlara kodlama öğreten ve onları bilgisayar bilimi bölümünü tamamlamada ve programcılar, mühendisler ve eğitmenler olarak iş bulmada yardımcı olan Girls Who Code adlı hayır kurumuna gidiyor.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Xbox, PS5’e eşleşmek için fiyatları artırmadı.

Microsoft, PlayStation 5 konsollarının fiyatını arttırmasına tepki olarak, rekabetçi kalmak için Xbox Series X|S’in fiyatını …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com