“Immortals Of Aveum Geliştiricisi Personelinin Neredeyse Yarısını İşten Çıkardı”

Immortals of Aveum geliştirici Ascendant Studios, stüdyonun ilk oyununun piyasaya sürülmesinden birkaç hafta sonra, personelinin yarısından fazlasını işten çıkardı.

Haber Polygon tarafından duyuruldu ve stüdyoda çalışan üç geliştiriciye göre, stüdyodan yaklaşık 40 kişinin işten çıkarıldığı bildirildi. Ascendant Studios’un web sitesi, stüdyonun 100’den fazla kişilik bir ekibe sahip olduğunu belirtiyor ve Polygon’un kaynakları, işten çıkarmaların stüdyonun neredeyse yarısını temsil ettiğini tahmin ediyor. Bir eski çalışan da son haftalarda stüdyodan birkaç kişinin daha işten çıkarıldığını söyledi.

İşsizlik nedeni olarak Ascendant CEO’su Bret Robbins tarafından yapılan bir toplantıda düşük satışlar gösterildi. Robbins, 2018’de stüdyoyu kurarak bir sonraki nesil “yıllar boyunca dünyada görülmemiş bir tek oyunculu birinci şahıs nişancı oyunu” yaratma hedefiyle Ascendant Studios’u kurdu. EA, Immortals of Aveum’u “Originals” kategorisi altında yayınladı ve oyunu 22 Ağustos’ta PlayStation 5, Xbox Series X|S ve PC için çıkardı, ancak eleştiriler karışıktı. GameSpot’un Immortals of Aveum incelemesi, oyunun tekrarlayan savaşlardan, vasat bir hikayeden ve “kullanımı zor denetim düzenine” sahip olmasından bahsetti.

Büyü temelli FPS’nin çok fazla bir kitle bulamadığı görünüyor. Stüdyodaki bir eski geliştirici, Immortals of Aveum’un muhtemelen EA’nın en az satılan Original başlıklarından biri olduğunu söyledi, ancak belirli bir satış rakamı belirtilmedi. SteamDB’ye hızlı bir bakış, oyunun piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra Steam’de anlık oyuncu sayısının sadece 751 kişiye kadar çıktığını ve son haftalarda 100’in hemen üzerinde veya 29’un altına düştüğünü gösteriyor: yeni bir AAA oyunu için umut vaat etmeyen istatistikler. Polygon’un belirttiği gibi, bu oyuncu sayıları, Immortals of Aveum’un aşırı teknik gereksinimlerinin sonucu olabilir ve bu da birçok PC oyuncusunun oyunu etkili bir şekilde çalıştıramamasına yol açmış olabilir.

Burada tartışılan ürünler bağımsız olarak editörlerimiz tarafından seçilmiştir.
GameSpot, sitemizde yer alan ürünlerden herhangi birini satın alırsanız gelirden pay alabilir.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Xbox, PS5’e eşleşmek için fiyatları artırmadı.

Microsoft, PlayStation 5 konsollarının fiyatını arttırmasına tepki olarak, rekabetçi kalmak için Xbox Series X|S’in fiyatını …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com