PS5, Dolby Atmos, 8 TB SSD Desteği ve Daha Fazlası ile Güncellendi.

ps5

Sony, Temmuz ayının sonunda PlayStation 5 için beta sürümünde yeni bir firmware güncellemesi yayınladı. Bu güncelleme, konsola daha büyük kapasiteli M.2 SSD’leri (8 GB’a kadar), Dolby Atmos desteğini ve birkaç erişilebilirlik, sosyal ve yaşam kalitesi özelliğini getirdi.

Bu firmware güncellemesi şimdi dünya genelindeki tüm PS5 kullanıcılarına sunuldu. Güncelleme beta sürümünde bulunan tüm özellikler artık her kullanıcının kullanımına açıktır. Bu aralarında ikinci bir denetleyiciyi yardımcı denetleyici olarak kullanma, sistem arayüzü için haptik geri bildirimin etkinleştirilmesi, Party arayüzüne güncelleme, arkadaşların oyun oturumlarına daha kolay katılma, bir ekran paylaşımını önizleme yapabilme ve daha fazlası gibi öne çıkan özellikler bulunmaktadır.

Bu arada, Sony ayrıca güncelleme beta sürümünde bulunmayan yeni özellikler de ekledi, bunlar arasında yeni ses komutu seçenekleri ve Android TV OS 12 çalıştıran cihazlarda PlayStation Remote Play desteği yer almaktadır.

Ayrıca, Sony bu ayın ilerleyen günlerinde iOS ve Android cihazlarda PlayStation uygulaması için bir güncelleme yapacağını da doğruladı. Bu güncellemeden sonra kullanıcılar, emojilerle mesajlara tepki verebilecek ve bir arkadaşın partiye katılmadan önce ekran paylaşımının önizlemesini görebilecekler, PS5’te olduğu gibi.


Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Turbocharged, En Yeni Fragmanda Yeni Oyun Modlarını Sergiliyor

Milestone geliştiricisi, yaklaşan arcade tarzı yarış oyunu Hot Wheels Unleashed 2: Turbocharged için yeni bir …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com