Starfield’ın ilk Hazine Mağarası Bir Suluğa Dönüşüyor

Starfield, bir ana satıcının sahip olduğu her şeyi alıp ona sınırsız para kazandırma hatasına sahip oldukça dikkat çekici bir hata içeriyor. Redditor Heretic0 tarafından keşfedilen ve IGN tarafından doğrulanan bu hata, Akila Şehri’ndeki Shepherd’s General Store’un dışında bulunan küçük bir su birikintisi etrafında dönüyor. İşte nasıl çalıştığı:

– Üçüncü şahsa geçin
– Eğilin
– Shepherd’s General Store’un dışındaki küçük su birikintisine gidin
– Kar edin

İnanılmaz bir şekilde, bu su birikintisi, haritanın altında saklı olan Shepherd’s General Store satıcı sandığına sorunsuz erişim sağlıyor. İçindeki tüm eşyaları alabilirsiniz (yüklenme sorunu için dikkatli olun!), sonra bunları kredilere çevirebilirsiniz. Hatta eşyaları Emerson Shepherd’a bile satabilirsiniz. Belki de bu yüzden o kadar yorgun görünüyor.

Bu hata muhtemelen bu dünyada kalmayacak (Bethesda son zamanlarda Starfield güncellemelerini düzenli olarak yayınlayacağını söyledi ve bunun bir düzeltmesinin listede olduğunu düşünürsünüz), ancak bu, oyuncuların hemen yanı başında bir ev satın alarak su birikintisi tarafından sağlanan eşyaları hızlı ve kolay bir şekilde depolayabilmelerine engel olmamıştır. Gerçekten de, oyuncular Akila Şehri’nin her yerinde hediye veren su birikintileri bildiriyorlar, bu da suyla ilgili çok ciddi bir sorun olduğunu düşündürüyor.

Bu, Starfield oyuncularının keşfettiği ilk sınırsız para kazanma hilesi değil. Bethesda’nın uzay rol yapma oyununun piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra, oyuncular New Atlantis’te haritanın altına nasıl geçeceklerini ve satıcılardan nasıl çalacaklarını öğrendiler, bazıları büyük bir kredi miktarı taşıyanlar da dahil olmak üzere.

Bu tür hatalar Bethesda oyunlarının hayranları için tanıdık olacaktır. Satıcılardan çalmak için haritanın altına geçmek Skyrim’in yaygın bir hilesidir ve Elder Scrolls RPG’de zengin olmak için kullanılan birçok gizli satıcı sandığı vardır.

Starfield dünyasında çok şey oluyor. Başlatıldığından beri altı milyondan fazla oyuncuya sahip olmuş, Starfield, Bethesda’nın bugüne kadarki en büyük oyun başlatması haline gelmiştir. Oyuncular, yapay zekanın vuramadığı gemiler nasıl yapılacağını bulmuşlar, Skyrim gibi diğer oyunlara göndermeler içeren birçok gizli referans keşfetmişler ve “akılalmaz” fiziklerini göstermek için binlerce patates kullanmışlardır. Bethesda, Starfield’e PC’de DLSS desteği ve bir yemek düğmesi eklemeyi seveceğini söylemiştir. Geliştirici ayrıca oyunu şehir haritalarıyla genişletmeyi çok ister.

Starfield’ı modlamakla ilgileniyorsanız, IGN’nin Starfield modlarını nasıl yükleyeceğinizle ilgili rehberine göz atabilirsiniz. Ancak, henüz yeni başlıyorsanız, Starfield’da yapılacak ilk şeyler hakkında bilgi sahibi olmak için buradaki tüm şeylere göz atabilirsiniz.

IGN’nin incelemesi, Starfield’ın “yoğun miktarda kaliteli rol yapma görevleri ve ilginç NPC’ler bulma isteğinin”, başlangıcındaki zorluklar ve bazı temel sorunlar olsa da, güçlü olduğunu açıklamaktadır.

Wesley, IGN’in İngiltere Haber Editörüdür. Twitter’da @wyp100 adresinden ona ulaşabilirsiniz. Wesley’e wesley_yinpoole@ign.com adresinden veya gizli olarak wyp100@proton.me adresinden ulaşabilirsiniz.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Diablo 4’yü Görsel Yardım Almadan Tamamlayan İlk Kör Bireyle Tanışın.

Ty “Tyleniphe”, World of Warcraft ve Diablo gibi oyun serileri oynayarak büyüdü. Arkadaşlarıyla domuz kesmekten …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com