Unity’nin Geliştiriciler Arasında ‘Kafa karışıklığı ve Frustrasyon’u Kabul Etti Ancak Kurulum Ücreti Planından Geri Adım Atmayacak

Unity’nin planlanan kurulum ücretleri hala oyun geliştiricileri öfkelendirirken, platform sahibi yeni politikasında kararlı kalmaktadır ve “Unity müşterilerinin %90’ının bu değişiklikten etkilenmeyeceğini” savunmaktadır.

Önerilen çalışma süresi ücretlerinden kaynaklanan “kafa karışıklığı ve hayal kırıklığını” dikkate alan Unity, şirketin kurulumları nasıl tanımladığını ve saydığını açıklığa kavuşturma çabasında bulundu – yeni politika etrafında önemli bir sorun oluşturan konulardan biri. Unity daha önce, 200.000’den fazla kurulumu olan herhangi bir oyun için kurulum başına 0,20 ABD Doları ücret alacağını belirtmiş ve birden fazla kurulum, Game Pass ve diğer sorunlar hakkında sorular ortaya çıkmıştı.

Unity, sadece 1 Ocak’tan itibaren herhangi bir cihazda “net yeni kurulumları” sayacağını iddia ediyor. Ayrıca geliştiricilerin yeniden kurulumlar, bot ağları ve diğer hileler aracılığıyla “sahtekarlık” kurulumları, deneme sürümleri, web ve yayın oyunları ile bağışla ilgili kurulumlardan ücret ödemeyeceğini belirtiyor. Unity ayrıca resmi blogunu daha fazla detayla güncelledi.

Unity’nin açıklamaları kullanıcıları tatmin etmedi gibi görünmüyor. Gönderi şu anda yaklaşık 1000 yorumla sadece 239 beğeniye sahiptir.

“Bu ücretin hala bir üst sınırlaması yok, kullanıcıların istediği kadar cihazda oyunu kurmaları için cezalandırılıyoruz ve korsanlık/sahtekarlık kontrolleri yapılamıyor (ve yapılamaz), bunu geliştiriciye bırakıyor,” Genokids’in resmi hesabı tartıştı.

Diğer geliştiriciler Unity’den planı tamamen geri çekmelerini istedi ve bu plan küçük oyunlara planlanmayan masraflar yüklemesi nedeniyle yoğun eleştirilere maruz kaldı. Cult of the Lamb ve Among Us, Unity’nin planına devam etmesi durumunda dijital pazarlardan kaldırılma riskiyle karşı karşıyadır.

Kat Bailey IGN’nin Haber Direktörü ve Nintendo Voice Chat’in ortak sunucusudur. Bir ipucu mu var? Ona bir DM atın: @the_katbot.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Diablo 4’yü Görsel Yardım Almadan Tamamlayan İlk Kör Bireyle Tanışın.

Ty “Tyleniphe”, World of Warcraft ve Diablo gibi oyun serileri oynayarak büyüdü. Arkadaşlarıyla domuz kesmekten …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com