F-Zero Tasarımcısı F-Zero 99 ile Şaşkına Döndü

Nintendo Direct sunumunun dikkat çeken duyurularından biri, Kyoto merkezli şirketin F-Zero 99 üzerinde çalıştığı konusunda onay almaktı. Orijinal F-Zero oyununun tasarımcısı olan Takaya Imamura, sosyal medya platformu X’te duyuruya ilişkin düşüncelerini dile getirerek övgüde bulundu. Imamura, F-Zero 99’un arkasındaki dehanın çok etkileyici olduğunu söyleyerek kişisel olarak minnettarlığını iletmek istediğini belirtti. Konseptin muhteşem olduğunu ve içine konulan “sevgiyi” hissettiğini ifade etti. Imamura, klasik IP’nin gelecekteki canlanmasını dört gözle beklediğini söyleyerek konuşmasını noktaladı.

“Orijinal öğeleri saygıyla karşılarken cesur bir düzenleme! F-Zero’ya olan sevgiyi hissedebildim. Yaratıcıya en derin saygılarımı sunmak istiyorum. Bu vesileyle IP’nin yeniden canlanmasını içtenlikle bekliyorum.”

F-Zero 99 duyurusuna yönelik Imamura’nın bu sözleri Twitter üzerinden paylaşıldı.

“オリジナル要素をリスペクトしつつも大胆なアレンジ!F-ZEROへの愛情を感じました。制作者に最大の謝辞を述べたいと思います。これを機にIPの復活を心から楽しみにしております。” – 今村孝矢 / Takaya Imamura

Bu arada, Nintendo Switch Online aboneleri için F-Zero 99 şu anda mevcut.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

“Famitsu’nun En Çok İstenen Oyunlar Listesi Yayımlandı!”

Famitsu dergisi ekibi tarafından The Land of the Rising Sun’da en çok istenen video oyunlarına …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com