“Mortal Kombat 1’in Yeni Tek Oyunculu Modu, Bir Satranç Oyunu Gibi”

Fighting game reboot Mortal Kombat 1, which got a paid Early Access release September 14, introduces a completely new, single-player board game mode called Invasion. According to a PlayStation blog explaining the mode, the expansive Invasion mode serves as a kind of pinnacle to the 31-year-old series’ history of varied single-player formats. Well, maybe it could have, if only some reviewers didn’t find it so boring.

Mortal Kombat 1’in İstila modu nedir?

İstila, oyunun tek oyunculu hikaye modunda kredileri bitirdikten sonra erişilebilir hale gelen preexisting özelliklerin bir evrimidir. İstila modunda, PlayStation’a göre, “board oyunu benzeri dünya haritalarında” sizi işgalcilerden koruyan bir mücadele verirken, ödüller karşılığında oyun içi para ve kozmetik ürünler kazanırsınız.

“Herkes İstila’dan keyif alabilir,” diye yazıyor PlayStation, “ancak uzun süredir dövüş oyunu hayranları […] burada ikinci bir ev bulacaklar. Favori dövüşçülerinizi kişiselleştirmek için kilidini açabileceğiniz şeylerin puanını almak temel motivasyon olsa da keyif alacak çok şey var.”

Bir masa oyunundan esinlenen tek oyunculu bir mod, MK1’in tek oyunculu seçeneklerine taze ve heyecan verici bir şey getirebileceği gibi görünüyor. Ne yazık ki, işler böyle olmuyor gibi görünüyor. IGN’den Mitchell Saltzman, bunun “kağıt üzerinde iyi görünen fikirlerin bir karışımı olduğunu” ve “biraz fazla şey yapmayı denediğini; hemen hemen her istila “tahtası”nın, yinelenen savaşları temizleyen, değerli ödüllerin yavaş bir şekilde damladığı, kapıları açmak için anahtarlar bulan, [klasik dövüş arası] Test Your Might veya hayatta kalma minioyunlarının tamamlandığı serilerden oluştuğunu söylüyor.

VG247’den Connor Makar da incelemesinde aynı fikirde, modu “çok heyecan verici olmayan” olarak nitelendiriyor.

“Çevredeki gizli görevleri ve iyi “Test Your Might” meydan okumalarını koruma yapar,” diyor, “ancak bu avantajlar, daha çok sinir bozan değil, heyecanlandıran değiştiriciler tarafından baltalamıştır. Ekrandan gelip giden bir füze zaman zaman komik olabilir, ancak birbiri ardına sürekli olarak koşan süper zırhlı bir katanan daha fazla dayanılmaz hale gelmeye başlar.”

MK1 İstila modunun herhangi bir faydası var mı?

Bu sınıflandırmalar, İstila hakkında çok fazla güven vermiyor olsa da kozmetik meraklıları, herhangi bir mikro işlem veya savaş geçişinin olmayacağı gelecekteki mevsimsel içeriği keşfetmek için kendini aşina hale getirmelidir.

Para ödeyerek potansiyel olarak sıkıcı bir oyun deneyimine katlanarak paranızı saklayabilirsiniz. Ancak, kim bilir, İstilaları uyumaklaması gerekmeyebilir. Bloody Disgusting’deki bir incelemede, İstilaların “önceki oyunun Krypt’sine göre daha sağlam, rastgele ve anlaşılamaz olmayan” olduğu söylendi.

Yazar Reyna Cervantes, “Netherrealm’ün İstilalar modunu mevsimsel olarak güncellemeyi vaat etmesiyle, bizi nelerin beklediğini görmek için sabırsızlanıyorum,” diyor.

Her durumda, İstilalar, 31 yıllık bir serinin eski ve yeni arasında temiz bir denge kurmak isteyen Mortal Kombat 1’de mantıklı bir şekilde yer alıyor. Oyun 19 Eylül’de küresel olarak çıkacak.

Mortal Kombat 1’i ön sipariş verin: Amazon | Best Buy | GameStop.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Destiny 2’nin En Vahşi Hafta Sonlarından Birini Yaşadı

Video oyunlarının bozulduğu zaman güzeldir. Aynı zamanda oyuncular için inanılmaz eğlenceli olabilir ve her şeyin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com