“Dipplin’in Parlak Formu, Orjinal Bir Saldırı Animasyonu Alıyor!”

Pokémon Scarlet ve Violet’in ilk indirilebilir içeriği olan The Teal Mask, Pokédex’inize eklemek için bir avuç yeni ‘mon getiriyor ve özellikle bir tanesi hayran favorisi oluyor: Dipplin. Çimen/ejderha-tipi Pokémon, bir karamel elmayı temel alır ve sıcak, kırmızı şurupla kaplıdır. Ancak, parlak formunu yakalarsanız, alternatif renkteki bu küçük arkadaş, altın bir kaplamayla sarılıdır. Bu iyi ve güzeldir, ancak Dipplin’in parlak formunu önemli kılan şey, bu alternatif görünümün saldırılarının nasıl uygulandığını değiştirmesidir, bu konuda sadece birkaç Pokémon iddia edebilir.

Oyunlar Dünyası: Cep Canavarları ve Simüle Edilen Keçiler İçinde Hoşgeldiniz

Exp. Share’a hoş geldiniz, Kotaku’nun Pokémon köşesine, Pokémon evrenindeki dikkate değer karakterleri, kentsel efsaneleri, toplulukları ve sadece tuhaf çekicilikleri keşfetmek için derinlere daldığımız yerlere.

Dipplin’in özel bir hareketi olan Şurup Bombası vardır. İsminden de anlaşılacağı gibi, bu saldırıda bilinçli karamel elma, rakibine bir çimen tipi yığın yapışkanlı madde fırlatır. Sadece biraz hasar vermekte kalmayıp, aynı zamanda bir tarafta yiyecek savaşında herhangi bir hız artışını yavaşlatır da. Bu, rakiplerinizdeki hız artışlarını dengelemek için iyi olduğu gibi, hızlı düşmanlara karşı da oyun alanını düzleştirir. Ancak bir imza hareketi olduğu için animasyon Dipplin’e uyarlanır ve genellikle Pokémon’u kaplayan aynı kırmızı tonla ortaya çıkar. Ancak parlak form için bu değişir. Saldırı, yerine aynı altın tonunu alır.

Hayranlar bunu fark etti ve sosyal medyada bunu ön plana çıkardı, bu olay o kadar nadirdir ki birkaç kişi yanlışlıkla Dipplin’in bu muameleyi alan ilk Pokémon olduğunu düşündü. Ancak birer parlak forma sahip iki başka hareket daha var, ancak bunlar o kadar farklı ve belirsiz ki bunları aslında renkli olarak hiç görmemiş olabilirsiniz. Ve ne yazık ki, bunları Scarlet ve Violet’te göremiyorsunuz.

Her iki parlak saldırı da imza hareketleri olduğu için, onları bir Pokémon’un parlak formuna özelleştirebiliyorlar. Blacephalon, Pokémon Ultra Sun ve Ultra Moon’da bu şansı elde eden ilk Pokémon oldu. Saldırısı, Mind Blown, endişe verici Ultra Beast’in küresel kafasını rakibine fırlatmasıdır ve benekli kafatasının parlak beyazını koyu mavi ile değiştirdiği için, Mind Blown’da kullanılan cisim de buna uygun olarak değiştirilir.

Blacephalon Scarlet ve Violet’te olmadığı için, Mind Blown hiçbir şekilde karşılaştırma yapılmadan oyunun içinde yer almaz. Ancak üçüncü Pokémon Dragapult’ın parlak formunda imza hareketi değişir. Dragapult’un Sword ve Shield’deki imza hareketi Dragon Darts, boynuzlarındaki minik Dreepy’yi ateşler (muhtemelen iyidir – Pokédex, babalarının düşmanlarına fırlatılmaktan hoşlandıklarını söyler). Ve çünkü Dragapult’un parlak formunda başındaki kanonlarda Sakin Dreepy’nin parıldayan görünümü bulunur, Dragon Darts da buna uyumlu farklı bir renkli animasyona sahiptir. En azından Scarlet ve Violet öncesi öyleydi. Son oyunlar Dragon Dart’ı çok daha sıradan görünmesi için değiştirdi.

Böylece Dipplin, bu küçük ve hoş detayı elde etmiş ilk Pokémon olmasa da, son oyunlarda saldırı animasyonlarının Pokémon’a özelleştirilmiş hissettiren sayısının ne kadar az olduğuna dikkat çekiyor. Bu, Scarlet ve Violet’in Pokédex’i 1000 ‘mon rakamının üzerine çıkardığı ve Game Freak’in her Pokémon için her kombinasyon düşünüldüğünde her saldırının animasyonunu yapması makul olmadığı için anlaşılabilir bir durumdur. Ancak bunlar, bu küçük dokunuşların genel olarak özel hissettirdiği büyük şema içinde özel hissettiriyor. Umarım Dipplin’in altın Şurup Bombası gelecekteki oyunlarda sıradan bir kırmızıya dönüştürülmez.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Destiny 2’nin En Vahşi Hafta Sonlarından Birini Yaşadı

Video oyunlarının bozulduğu zaman güzeldir. Aynı zamanda oyuncular için inanılmaz eğlenceli olabilir ve her şeyin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com