Dragon Quest 3 HD-2D Remake Gelişimi “İlerliyor”, Seri Yaratıcısı Açıklama Yaptı.

Dragon Quest 3 HD-2D Remake

Geçtiğimiz Mayıs 2021’de, Dragon Quest serisinin geleceği ortaya çıktı ve Dragon Quest Treasures, Dragon Quest 12: The Flames of Fate ve Dragon Quest 3‘ün HD-2D remake’i gibi birkaç yeni oyun duyuruldu. Dragon Quest Treasures Nintendo Switch için kullanılabilir durumdayken (ve yakın zamanda PC için de yayınlandı), takım geçen yıl bir sonraki ana oyun üzerinde yoğun olarak çalıştıklarını açıkladı.

Dragon Quest 3 HD-2D Remake hakkında, serinin yaratıcısı Yuji Horii World Cosplay Summit 2023’te Famitsu’ya (Gematsu aracılığıyla çeviri) geliştirme çalışmalarının “oldukça düzenli bir şekilde ilerlediğini” açıkladı. Remake’in geliştirilmesindeki rolü hakkında Horii, “Dragon Quest 3” için, bu oyunu zaten kendim yaratmış ve çok şey bildiğim için, “Bunu değiştirmek istersen, bunu bu şekilde yapmalısın” şeklinde tavsiyelerde bulunacağım.” dedi.

Takım birçok farklı proje üzerinde çalışıyor olsa da, Horii maalesef Dragon Quest 12 hakkında hiçbir güncelleme yapamadı. Horii, “Dragon Quest 12” için hala çok fazla şey söyleyemediğini belirtti.

Dragon Quest 3 HD-2D Remake‘i AMATA K.K. ve Team Asano geliştiriyor. Göz alıcı yeni görselleri için Octopath Traveler motorunu kullanıyorlar. Oyunun platformları henüz duyurulmadı, ancak eşzamanlı bir dünya çapında lansman planlanıyor. Bu arada daha fazla detay için takipte kalın.


Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Ace Avukat üçlemesi 25 Ocak 2024’te vizyona girecek

2024 başlarındaki yayın dönemi daha da yoğun olacak. Apollo Justice: As Avukat üçlemesi Oyunun 24 …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com