“Pokemon: Perrin Göreviyle Pokémon Scarlet ve Violet İçin Değer Mi?”

Perrin, Pokémon Scarlet and Violet – The Teal Mask oyununun ana hikayesinin bir parçası değil, ancak DLC’deki en ilgi çekici karakterlerden biridir. Kitakami bölgesini ziyaret eden bir fotoğrafçıdır ve Pokémon Legends: Arceus’tan Adaman’a çarpıcı bir benzerlik taşımaktadır. Oyunun içinden bir karakterin soyundan geldiği açıkça belli olduğundan, görevinin sizi bu oyunun tarihi döneminden gelen bir Pokémon için yeni bir forma götürmesi oldukça uygun. Bu Pokémon ise Ursaluna’dır.
Perrin ile Mossui Kasabası’nda konuşursanız, fotoğrafınızı çekmek ve size Growlithe’ini tanıtmak için sizden bir fotoğraf çekmesini isteyecektir. Özellikle, onun Growlithe’i, tüm hesaplara göre soyu tükenmiş olması gereken Hisuian bölgesel varyanttır. İlginç değil mi? Ayrıca size, Kitakami Pokedex’inizi bilinen 150 kadar Pokémon ile doldurmanızı soracaktır. Temel oyunda kaç Pokémon yakaladığınıza bağlı olarak, bu girişlerin birçoğunu zaten doldurmuş olabilirsiniz, bu da size bu görevi tamamlamak için birçok zaman kazandıracaktır. Çok hızlı bir şekilde birçok Pokémon yakalamak için en iyi yol nedir?

Perrin’in hikayesiyle ilerlemek oldukça açıktır. Kitakami bölgesinde mümkün olduğunca çok Pokémon yakalamak için koşmanız gerekecek ve farklı türlerden en az 150’ye ulaşana kadar bu işi yapmalısınız. Bu bölgedeki yabani Pokémonlar genellikle 60 seviyesinde bulunur, bu yüzden vahşi Pokémonları tek vuruşta bayıltma riski olmayan en az bir seviye karşılığıma sahip bir takıma sahip değilseniz, vuruş garantisi veren False Swipe hareketini öğrenebilecek bir Pokémon’unuzun olup olmadığını kontrol edin. Eğer zayıflamış bir Pokémon’u yakalamak için şansınızı artırmak isterseniz, Thunder Wave veya Sleep Powder gibi hasar vermeyen durum etkisi hareketlerini kullanmayı deneyin, çünkü bu, rakibinizin sizi risk almadan bir Pokébola yakalamadan çıkmasını zorlaştıracaktır.

Ayrıca yakalamak yerine bazı dex girişlerinin Pokémonları evrimleterek de tamamlanabileceğini unutmamakta fayda var. Örneğin, bir Poochyena yakaladıysanız, sadece bir seviye yükseltmek onu Mightyena’ya dönüştürecektir, bu da bir Pokébola göre iki dex girişi demektir. Kitakami’deki çoğu Pokémon oldukça yüksek seviyeli olduğundan, evrim yöntemiyse bir seviye kazanmak yeterli olacaktır. Eğer savaş sırasında sıkışıp kalmadan işlemi hızlandırmak isterseniz, Raid ödülleri olarak kazandığınız Rare Candy veya Exp. Candies kullanabilirsiniz.

Yakalama serüveninizden önce Bolca Hızlı Top’a sahip olmanız da işinize yarayabilir. Bu Pokéball’lar savaşın başında kullanıldığında daha etkilidir, bu yüzden bir potansiyel yakalamadan önce bile atağa geçmeden bunları kullanmanız mümkündür. Eğer bunlar işe yaramazsa Ultra Ball’larınızı da biriktirmeyi unutmayın, ancak savaştan savaşa 50 ila 150 arası Pokémon yakalayacağınızı düşünerek, bu biraz zaman alabilir.

Şimdi Bloodmoon Ursaluna’yı yakalayabilir miyim?

Acele etme, hevesli McBidoof. Kitakami’de 150 Pokémon yakaladıktan sonra, yeni Ursaluna formunu bulmak için görevin başka bir bölümüne başlayacaksınız. Perrin, sizi bölgedeki bazı Pokémon’ların fotoğraflarını çekerken takip etmenizi ve sonunda kendini ortaya çıkarıncaya kadar size Bloodmoon Ursaluna’nın ürkütücü fotoğraflarını gösterecektir. Böylece onu yakalayıp ekibinize ekleyebileceksiniz.

Bloodmoon Ursaluna’yı özel kılan şey nedir diye sorulursa? Bloodmoon Ursaluna, Pokémon Legends: Arceus’ta tanıtılan Pokemon’un standart formunun tam tersi olarak düşünülür. Fiziksel saldırılar yerine özel saldırılara özgüdür. Blood Moon adında 140 taban gücüne sahip ve %100 isabet oranlı özel bir hareketi vardır. Ancak ardışık olarak iki kez kullanılamaz. Yani sadece onu kullanarak düşman takımını temizleyene kadar onu istediğiniz şekilde kullanamayı beklemeyin.

Onun yapısının en saçma yanı ‘Zihin’in Gözü’ yeteneğidir. Ursaluna, rakibin kaçınma durumundaki değişiklikleri görmezden gelmesine izin verir, bu yüzden Double Team gibi hareketler ona karşı etkisiz hale gelir. Ayrıca onun hassasiyeti düşürülemez ve hayalet tipi Pokémonlara normal ve dövüş tipi saldırılar yapabilir, ki genellikle Pokémon dünyasının korkunç hayaletlerine etki etmezler.

Yani evet, bu adam biraz hileli ama böylesine karmaşık bir görevin sonunda çok iyi bir ödül alması iyi. Merak edilen şey Bloodmoon Ursaluna’nın rekabetçi meta üzerindeki etkisidir, çünkü bu şey herhangi bir takıma eklenince oldukça çılgın bir katkı olacak gibi görünüyor.

Daha fazlası için The Teal Mask hakkında Kotaku’nun incelemesini kontrol edebilirsiniz.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Destiny 2’nin En Vahşi Hafta Sonlarından Birini Yaşadı

Video oyunlarının bozulduğu zaman güzeldir. Aynı zamanda oyuncular için inanılmaz eğlenceli olabilir ve her şeyin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com