Switch’teki Mortal Kombat 1, MK11’den daha kötü görünüyor ve hayranlar memnun değil.

Nintendo Switch için Mortal Kombat 1, erken erişimde mevcuttur ve 19 Eylül’de diğer herkes için, Nintendo Switch dahil, piyasaya çıkmıştır. Ne yazık ki, Switch versiyonunu daha önce satın alanlar için, NetherRealm’in dövüş oyunu, PlayStation 5, Xbox Series X|S veya PC üzerinde olduğu gibi Nintendo’nun donanımında çok farklı görünmektedir.

Bu tabii ki bir ölçüde beklenen bir durum. Switch, modern bir oyun bilgisayarı veya mevcut nesil konsollar kadar güçlü değildir. Bununla birlikte, hayranlar aynı oyunun çok farklı makinelerde nasıl göründüğü konusunda şaşkınlığını gizleyememektedir. Görsel kalitede büyük bir düşüşe rağmen, Switch versiyonu diğer platformlarda olduğu gibi 70 dolar fiyat etiketine sahiptir. Daha da kafa karıştırıcı olan şey, Mortal Kombat 1’in 2019 yılında piyasaya sürülen Switch versiyonuna kıyasla bir gerileme olduğudur.

Tiktok’taki Johniibo’nun açıkladığı gibi, “PlayStation 1’de Clayfighter veya başka bir oyun oynuyormuşum gibi görünüyor. Sadece korkunç.” Johniibo ayrıca, birçok görsel hata ve yavaş bir kesintisiz sahne hızı görüntüleri paylaşmıştır.

X (eski adıyla Twitter) gibi platformlarda diğer kullanıcılar, Switch versiyonunu Xbox ve PS5 versiyonlarıyla karşılaştırmalı olarak paylaşmış ve Switch versiyonunun 70 dolar fiyat etiketine sahip olması “saygısızlık” olarak nitelendiren bir kullanıcı bulunmuştur.

Bu, 2019 yılında Mortal Kombat 11’in Switch için piyasaya sürülmesine verilen tepkiden çok uzak bir durumdur. Digital Foundry analistlerinin o zamanlar belirttiği gibi, Mortal Kombat 11, sınırlı görsellere rağmen teknik açıdan “şaşırtıcı derecede başarılı bir performansa” sahipti. Hayranların Mortal Kombat 1’in Switch versiyonunda çirkin olduğunu belirttiği şeylerin çoğu, oyunun yüz ifadelerinin veya animasyonlarının eksikliğidir, ki bu durum Mortal Kombat 11 için bir sorun gibi görünmemektedir. YouTuber ElAnalistaDeBits’in detaylı bir teknik analizi, Mortal Kombat 1’in Switch versiyonunun görseller konusunda “kısıtlamalar” ve istikrarsız bir kare hızı ile dövüşler arasındaki uzun yükleme sürelerine sahip olduğunu açıklamaktadır.

Her şeyden önce, hayranlar Mortal Kombat 1’in tüm teknik kusurlarına rağmen en pahalı oyunlardan biri olmasından hayal kırıklığına uğramış görünmektedir. Fighting-Games Daily X hesabının özlü bir şekilde belirttiği gibi, “MK11’den sonra, Nintendo Switch’in Mortal Kombat 1’i kaldıramaması tamamen beklenen bir durum, ancak diğer platformlarda (70 dolar) aynı fiyata satılması doğru gelmiyor.”

Değinmeye değer bir nokta olarak, Mortal Kombat 1’i Switch’te satın alanlar gerçek oyunun oynanışının iyi olduğunu belirttiler. Johniibo, bir takip videosunda, “Üzücü olan, oynaması gerçekten korkunç hissettirmemesi. Sadece gerçekten gözlerime zarar veriyor” dedi.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Xbox, PS5’e eşleşmek için fiyatları artırmadı.

Microsoft, PlayStation 5 konsollarının fiyatını arttırmasına tepki olarak, rekabetçi kalmak için Xbox Series X|S’in fiyatını …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com