Unity, Geliştiricilerden Yükleme İçin Ücret Talep Politiğinde “Değişiklikler” Vaat Ediyor.

Unity, belirli eşikleri karşıladıktan sonra oyun geliştiricilerine oyun kurulum ücreti talep etme politikasından dolayı neredeyse evrensel bir tepki aldıktan sonra geri adım atmaya görünüyor. Ancak, oyun motoru şirketi henüz ayrıntıları açıklamadı.

Twitter’da Unity, Cult of the Lamb ve Among Us ekibinin de dahil olduğu oyun geliştiricilerinin teklife karşı açıkça itiraz etmesinin ardından yeni politika hakkında bir açıklama yaptı. Unity, “Sizi duyduk” diye belirtti. “Salı günü duyurduğumuz çalışma zamanı ücreti politikasının neden olduğu karışıklık ve sıkıntı için özür dileriz. Ekibimize, topluluğumuza, müşterilerimize ve ortaklarımıza dinliyoruz, konuşuyoruz ve politikada değişiklikler yapacağız. Birkaç gün içinde güncelleme paylaşacağız.” şeklinde konuştu.

Unity, geçtiğimiz haftalarda oyun başına yükleme bedeli ödeme politikalarını ortaya çıkardı. Buna göre, oyun geliştiricileri, 12 ay içinde 200.000 $ kazanmanın veya 200.000’den fazla indirme yapmanın ardından şirkete ödeme yapacaklardı. İlk başta, demo versiyonlarının bile kilometre taşına dahil edileceği ve Xbox Game Pass gibi abonelik hizmetlerindeki kurulumların da programa dahil edileceği görünüyordu – ancak bu durumlar daha sonra programdan çıkarıldı. Sektördeki tepkiler neredeyse anında oldu.

Unity’den yapılan açıklamaya rağmen hala şüphecilik var. Örneğin, The Game Awards’un kurucusu ve sunucusu Geoff Keighley, Twitter üzerinden “Değişiklikleri görelim” şeklinde bir yanıt verdi.

Unity, bu yılın başlarında, dünya genelindeki ofislerini 58’den 30’dan daha azına düşürme planlarıyla birlikte 600 işi azalttığı bildirildi.

Ahmet Yılmaz

About Ahmet Yılmaz

Selam oyun severler! Ben Ahmet Yılmaz, Lepeta.net'in heyecan dolu dünyasında sizlere oyunların perde arkasından bakma fırsatı sunan bir yazarım. Bilgisayar mühendisiyim ve teknik detayları anlamayı seviyorum. Oyunlar benim için sadece eğlence aracı değil, aynı zamanda sanat eserleri. Lepeta.net'teki görevim, en yeni oyun haberlerini takip etmek ve sizlere en güncel içerikleri sunmak. Oyunların derinliklerine inmeyi ve geliştiricilerin emeklerini öne çıkarmayı amaçlıyorum.

Check Also

Xbox, PS5’e eşleşmek için fiyatları artırmadı.

Microsoft, PlayStation 5 konsollarının fiyatını arttırmasına tepki olarak, rekabetçi kalmak için Xbox Series X|S’in fiyatını …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Konya Oto Ekspertiz www.ocianews.com